The Outdoor Retreat

başka bir pitoresk yanardağ patlaması başlamak üzere olabilir. İzlanda'da Noel arifesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İzlanda'ya direkt uçuşlar (sadece bir durak gerektiren daha birçok uçuş var):

Austria, Vienna (VIE) Wizz Air, Salzburg (SZG) Wizz Air

Belgium, Brussels (BRU) Icelandair, Play

Canada, (Edmonton (YEA) Icelandair, Toronto (YTO) Icelandair, Vancouver (YVR) Icelandair

Czech Prague (PRG) Play (((Czech Airlines CSA)))

Denmark, (((Billund (BLL)))), Copenhagen (CPH) SAS, Play, Icelandair

Faro Islands Vagar (FAE) Atlantic Airways

Finland, Helsinki (HEL) Icelandair

France, Paris (PAR Icelandair, (CDG) Play , ORY Icelandair Transavia

Germany, Berlin (BER) Icelandair, Play Dortmund (DTM) Wizz Air, Frankfurt (FRA Icelandair, Lufthansa), Hamburg (HAM), Munich (MUC) Icelandair, Lufthansa, Stuttgart (STR) Play

Greenland, Ilulissat (JAV), Icelandair Kulusuk (KUS) Icelandair, Narsarsuaq (UAK) Icelandair Nuuk (GOH) Air Greenland, Icelandair

Hungary, Budapest (Bud) Wizz Air

Ireland, Dublin (DUB) Play

(((Israel, Tel Aviv (TLV El Al))))

Italy, Milano (MXP) Wizz Air, Rome (FCO) Wizz Air, Napoli (NAP) Wizz Air,

Latvia, Riga (RIX) Air Baltic

Lithuania Vilnius (VNO) Wizz Air

Netherlands, Amsterdam (AMS) Icelandair, Transavia, Play

Norway, Bergen (BGO), Oslo (OSL) Norwegian SAS , (((Tromsoe (TOS ) Atlantic Airways))))

Poland, Warsaw (WAW) Wizz Air, Katowice (KTW) Wizz Air, Krakow (KRK) Wizz Air, Gdansk (GDN) Wizz Air Wroclaw (WRO) Wizz Air

Portugal, Lisbon (LIS) Play

Spain, Alicante (ALC ) Play, Barcelona (BCN) Icelandair, Vueling, Play) Madrid (MAD), Palma de Mallorca (PMI) Play Tenerife (TFS) Play Icelandair

Sweden, Stockholm Arlanda (STO ARN) Icelandair

Switzerland, Geneva (GVA) Icelandair, Zürich (ZRH) Edelweiss Icelandair

UK, Birmingham (BHX) Jet2, Bristol (BRS) Easy Jet, Tui East Midlands (EMA) Jet2, Edinburgh (EDI) Easy Jet, Glasgow (GLA) Jet2, Leeds (LBA) Jet2, London (LON), Wizz Air (LTN) EasyJet (LGW) EasyJet, Tui (STN) Jet2, Play , (LHR), Icelandair, British Airways), Manchester (MAN) Easy Jet, Tui Easy Jet Icelandair, Jet2, Newcastle (NCL) Jet2

USA, Anchorage (ANC) Icelandair, Boston (BOS) Icelandair, Play and Delta, Chicago (CHI, ORD), Icelandair, Denver Colorado (DEN) Icelandair, Minneapolis Minnesota (MSP) (Icelandair, Delta, New York (NYC) Icelandair and Delta, (JFK) Icelandair, (EWR) Icelandair, Orlando (MCO) Icelandair Seattle Washington (SEA) Icelandair, Washington DC (WAS, IAD) Icelandair and Play

See Arkia, Atlantic Airways, British Airways, CSA, Delta, EasyJet, El Al, Air Greenland, Icelandair, Jet2, Lufthansa, Norwegian, Play, SAS, Tui, Transavia, Vueling, Wizz Air, WoW

Dünyadaki saçma uçuş kısıtlamalarının ardından İzlanda zirveye çıkıyor. Daha önce hiçbir Avrupa ve Kuzey Amerika'dan bu kadar büyük bir uçuş arzı olmamıştı. Avrupa'da Roma kadar güneyde ve Budapeşte kadar doğuda direkt uçuşlar mevcuttur. Birçok ülkeden İsviçre, Almanya, Polonya ve Birleşik Krallık gibi birden fazla havaalanından uçuşlar vardır ve bazı şehirlerden Londra gibi tüm havaalanlarından uçuşlarınız ve/veya Kopenhag gibi birden fazla havayolundan uçuşlarınız vardır.

İsviçre ve İzlanda için karantina bilgileri ve istisnalar bu sayfanın devamında.

Aşağıdaki Reykjavik Volcano web kameralarına bakın:

Play (bkz.flyPLAY.com) İzlanda'ya Londra, Kopenhag, Berlin, Brüksel, Dublin, Paris, Madrid, Barselona, ​​Alicante ve Tenerife ve yakında Amerika Birleşik Devletleri'nden ucuz uçuşlar sunuyor. Bu yerlerden bazılarının yanı sıra Zürih, Cenevre, Münih, Milano, Berlin, Hamburg, Frankfurt, Amsterdam, Brüksel, İrlanda, Kuzey ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki çeşitli noktalardan Icelandair aracılığıyla doğrudan uçuşlar da mevcuttur. Delta havayolları da Amerika Birleşik Devletleri'nden uçuyor. Wizz-air, Viyana, Dortmund, Budapeşte, Milano, Napoli, Roma, Riga, Vilnius ve Polonya'dan uçuşlar sunmaktadır. Avrupa ve Amerika arasında seyahat ediyorsanız, İzlanda'da tatil yapmak harika bir fikirdir, aslında normalde kıtalar arasındaki uçuş yolundadır - neden kalmak varken sadece uçasınız?. İzlanda, Covid-19 söz konusu olduğunda en iyi destinasyonlar arasında yer alıyor. Aşağıda ve burada nasıl uçulacağı (daha da fazla seçenek mevcuttur) ve İzlanda'da ne kadar kolay ve güvenli olduğu hakkında daha fazla bilgi görün.

İzlanda'daki Volkan Patlamaları

16 Eylül 2021 güncellemesi. Diğer üç Volkan, yakında veya önümüzdeki yıllarda patlayabileceklerine dair işaretler veriyor. Onlar:

Grímsvötn, Vatnajökli (Grimsvotn, Vatnajokull) - Aşağıda magma oluşmuş ve Avrupa'nın bu en büyük buzulunun altındaki su deposu boşalmıştır.

Askja - Yüzeyin 2-3 Km altında bir magma birikimi var ve bu da tüm alanın 10 cm yükselmesine neden oluyor.

Hekla - Yakınlardaki akarsular kurudu ve bu da son patlamadan önce gerçekleşti

Askja'nın (Öskjugos) patlamasını görmek bir ömür boyu sürecek bir deneyim olurdu. İzlanda'da olmak iyi bir fikir olabilir ama çok yakın değil. Yani The Outdoor Retreat, İzlanda mükemmel.

The Outdoor Retreat'in Covid-19'un bu zamanlarında yurt dışından ne kadar erişilebilir olduğu hakkında daha fazla bilgiyi bu sayfanın devamında bulabilirsiniz.

Reykjavik Volkanı 19 Mart 2021 Cuma günü Patladı - Yukarıdaki Canlı Yayın Web Kamerası Videolarından birine ve aşağıda daha fazlasına bakın - Tam ekran izleyin - değişmeye devam ediyor, bazen daha az aktivite, bazen de çılgın aktivite patlamaları.

Volkan bazen bir yanardağ gayzeri gibi davranır. Tıpkı doğal bir su şofben gibi davranır, ancak su yerine havada 100 metre yukarı fışkıran magmadır. Bir gayzerin nasıl çalıştığını veya gerçekten de gayzer (çeşme) gibi çalışan bir volkanın nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. Muhtemelen sıvının ondan kaçabileceğinden daha hızlı bir oranda dolan bir boşluk vardır, örn. son patlamanın kalıntıları ile yukarıdan beslendiği gibi aşağıdan da beslenerek su gibi bir madde ile karıştırılarak normalde bu sıcaklıkta buhara dönüşecek (gaz halinde) ancak bu basınç altında sıvı halde kalır. Daha sonra sıvının bir kısmı boşluktan kaçar ve basıncı düşürür, bu da sıvının sadece basınçla sıvı tutulan kısmının gaz halini aldığı ve 1600 kat daha fazla alan ve dolayısıyla patlamayı gerektiren bir eylemi tetikler. Oldukça sönük bir yanardağa benzeyen ilk web kamerasını izleyecek hastalarınız varsa, muhteşem bir magma şofbeniyle ödüllendirileceksiniz. Ayrıca aşağıya bakın. Uyuyan bir yanardağın içinde yukarıda tarif edilene benzer bir boşluk keşfetmek mümkündür.

Tiny tornado develops near the Reykjavik Volcano

Bu iki fotoğraf yanardağın bir dakikadan diğerine nasıl değiştiğini gösteriyor

Daredevils olarak tanımlananlar, İzlanda'nın vahşi doğasında günlerinin tadını çıkaran normal İzlandalı insanlardır.


Hem İzlanda hem de İsviçre lokasyonlarımızı ziyaret edebilirsiniz.


Yukarıdaki ses kaydı, geceleri orada olmanın nasıl bir şey olduğuna dair bir fikir veriyor!

Volkanik detaylar:

İzlanda'da 19 Mart'ta Reykjavik'ten çok uzak olmayan bir yerde 6000 yıllık faaliyetsizlikten sonra (yarımadada 850 yıldır faaliyet yok) bir yanardağ patladı. (Dış haber siteleri bu önceki noktayı tam olarak doğru anlamıyor.)

Kıtalararası Patlama

İzlanda'daki Reykjavik'e 40 km uzaklıktaki bu Volkanik patlama, İzlanda'daki patlamalar insanlar veya altyapı için tehdit oluşturmama eğiliminde olduğundan çok doğal bir manzaradır. Patlama, sizin veya arkadaşlarınızın ziyaret etmiş olabileceği The Blue Lagoon'dan çok uzakta değil. İzlanda bir magma tarafından tutulur. Patlamanın nedeni Avrupa ve Amerika kıtalarının birbirinden uzaklaşması ve volkanik magmanın bu sürecin neden olduğu boşluktan sıkışması. Tüm doğal güzelliklere ve bu patlamaya aynı anda tanık olmak için İzlanda'ya gitmeye kesinlikle değer. Lav akıntısı genellikle olduğu gibi bir magma odasından ziyade doğrudan dünya mantosundan geliyor gibi göründüğü için bu İzlanda'da olağandışı bir patlama. Genellikle sadece bir Buz çağının sonunda meydana gelen bir tür patlama. Bu tür bir patlamanın daha uzun, muhtemelen yıllar veya on yıllar sürmesi daha olasıdır. Ancak bu patlamaya kendi gözlerinizle tanık olmak istiyorsanız, potansiyel olarak çok geç olana kadar beklemek yerine seyahatinizi erken planlasanız iyi olur. Gaz kirliliğinden ultra tasarruflu tarafta olmak istiyorsanız, İzlanda'daki The Outdoor Retreat'te arabayla birkaç saat kalabilirsiniz. İzlanda, Avrupa'daki en düşük Covid-19 ölüm oranına sahip olduğu için (ardından Norveç ve Finlandiya geliyor) pandemi sırasında orada kalmak iyi bir seçim olabilir. Çoğu ülke İzlanda'dan dönerken karantina gerektirmez. Bu sayfanın altındaki İzlanda (ve İsviçre) için Covid-19 kurallarına bakın. Birçok insan yanardağa yürüyüş yapıyor. Bazıları, olumsuz hava tahminlerine rağmen geceleri biraz pervasız yürüyüş yapıyor. Neyse ki İzlanda makamları, yanardağı kendi gözleriyle görmek isteyenlere saygı duyuyor, oysa diğer birçok ülkede küçük ve büyük patronlar insanların bu hakkı kullanmasını engelliyor. (Covid-19 ile tüm dünyada gördüğümüz akıl almaz tepkiler). Bu Sayfa zaman zaman yeni bilgiler ve bağlantılarla güncellenir (aşağıya bakın):

İşte The Outdoor Retreat'ten Reykjavik Volkanı'na giden yolu ve yürüyüşü gösteren bir harita

İzlandaca yürüyüşçüler için talimatlar

Yepyeni çatlak üzerinde drone uçuşu

ilginç video

Erüpsiyonun drone kapsamını görmek gerekir

bir dizi video

İzlandaca haber sitesine bağlantı

Başka bir İzlanda haber sitesi - Erken bir fotoğraf koleksiyonu ve bir video

Üçüncü İzlanda haber sitesi

İnsanların bakış açısıyla fotoğrafların güzel bir derlemesi

arkasında patlama ile Keflavik kasaba gösteren Web sitesi

İngilizce güncelleme

İngilizce sınırlı web sitesi

CNN'de patlama

BBC'de patlama

AL JAZEERA'da patlama Blue Lagoon Santrali'nin parlak mavisini ve patlamanın parlak kırmızısını gösteren güzel bir fotoğrafı var.

Blue Lagoon'dan alınan bu resme bakın